Wieczorna pielęgnacja potrafi być prawdziwą ucztą i dla ciała, i dla duszy. Codzienne kąpiele i prysznice na pewno uprzyjemnią praktyczne deszczownice, które powinny zostać zamontowane w każdej kabinie, a także zabudowanej wannie. Jakie ich cechy będą natomiast potwierdzeniem ich wysokiej jakości?
Funkcjonalna budowa
Funkcjonalność deszczownicy powinna zostać określona przez jej przyszłych użytkowników, bo każdemu może zależeć na osiągnięciu nieco innego efektu wodnego i innych właściwości baterii. Elementy te mogą być natomiast bardzo różne. Warto rozejrzeć się za nimi w lepszych sklepach i wybrać coś, z czego od razu będzie się zadowolonym.
Niektóre zestawy są złożone wyłącznie z na stałe wbudowanej w nie głowicy, podczas gdy inne mogą zawierać dodatkową słuchawkę prysznicową, zawieszoną zwykle u dołu systemu. Ważna jest możliwość ręcznej regulacji drążka, by w prosty sposób nakierować strumień wody na ciało.
Estetyczny system podtynkowy
Pod względem sposobu montażu systemy można podzielić na te tynkowe oraz podtynkowe. Podtynkowe Deszczownice instaluje się w sposób nieco bardziej skomplikowany, ale mimo tego to właśnie nimi warto się zainteresować, z uwagi na ich niepodważalną wysoką estetykę.
Taka deszczownica zostanie wbudowana częściowo w ścianę, tak więc liczne jej elementy zostaną schowane. Na widoku pozostanie tylko to, co będzie używane przez kapiąca się osobę. Inne części będą ukryte, na czym na pewno zyska aranżacja łazienki, która wyda się wtedy bardziej przestronna, czysta i nowoczesna.
Ekonomiczne rozwiązania
W deszczownicach znaczenie ma także to, ile zużywają one wody, albowiem zawsze warto korzystać w domu z rozwiązań jak najbardziej ekonomicznych, pozwalających na pewną oszczędność. Im większa deszczownica, tym wyższe będzie zużycie. O tym warto pamiętać, zwłaszcza gdy ma się na uwadze swoje rachunki.
Zużycie wody w średnich deszczownicach wynosi ok. 15 litrów na minutę, a w większych nawet 30 litrów. Istotny jest także typ strumienia, który może być kaskadowy lub deszczowy.