Wskazania do laserowego zamykania naczynek
Problem widocznych, rozszerzonych naczynek dotyczy wielu osób. Można z nim walczyć za pomocą odpowiednich kosmetyków, ale nie daj to gwarancji trwałych efektów. Inaczej jest z zabiegami medycyny estetycznej. Laserowe zamykanie naczynek trwale radzi sobie z podskórnymi problemami naczyniowymi.
Metoda laserowego zamykania naczynek – jak to działa?
Laserowe zamykanie naczynek to praktycznie bezinwazyjna metoda pozwalająca uporać się z wieloma problemami skórnymi. Działa miejscowo, uderzając bezpośrednio w tkanki naczynka, którego widoczność chcemy zmniejszyć. Specjalna wiązka światła laserowego precyzyjnie nagrzewa krew w naczynku, prowadząc do uszkodzenia, i obkurczenia jego ścianek.
Pierwsze efekty zabiegu widać zwykle już po kilu dniach, jednak na pełen ich zakres trzeba poczekać nawet do dwóch miesięcy. To niezbędny czas rekonwalescencji, w trakcie którego zniszczone naczynka są usuwane z organizmu. Istotne jest, że zabieg ten zwykle nie wymaga wielu powtórzeń. W wielu przypadkach to usunięcia problemu wystarczy jednorazowa wizyta w gabinecie, czasem zabieg trzeba powtórzyć dwu lub trzykrotnie.
Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek
Laserowe zamykanie naczynek stosuje się najczęściej do usuwania rozszerzonych naczynek na twarzy lub nogach oraz do usuwania rumienia. Tą metodą z powodzeniem można walczyć również z trądzikiem różowawym oraz rumieniem. Laserowo możemy też usunąć różnego rodzaju naczyniaki, także te widniejące na ciele od naszego urodzenia.
Metoda laserowego zamykania naczynek jest niemal bezinwazyjna nie oznacza to jednak, że każdy może z niej skorzystać. Wykonywanie takiego zabiegu niedopuszczalne jest u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zabieg należy odłożyć w przypadku stanów zapalnych skóry, oparzeń słonecznych oraz w przypadku przyjmowania niektórych leków. Metoda ta nie może być też stosowana u osób chorych na cukrzyce i nowotwory.
Jak wygląda zabieg?
Każdy zabieg medycyny estetycznej powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem lub kosmetologiem. To on określa obszar leczenia oraz to czy jeden zabieg będzie wystarczający. Następnie obszar, który ma zostać objęty zabiegiem zostaje dokładnie oczyszczony a pacjent musi założyć specjalne okulary ochronne.
Po przygotowaniu pacjenta lekarz przystępuje do właściwego zabiegu. Przesuwa specjalną głowicę po skórze pacjenta, z głowicy emitowana jest precyzyjna wiązka światła laserowego, która zamyka naczynko po naczynku. W zależności od wielkości obszaru objętego zabiegiem może to potrwać od kilkunastu minut do godziny. Zabieg jest bezbolesny, choć może powodować odczucia porównywalne z delikatnym nakłuwaniem lub szczypaniem